فصل تازه؛ فاقد ارزش خوانش

تو هیچ‌چیز نمی‌دانی

سه شنبه, ۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۰:۱۵ ق.ظ
ما معمولا به‌طور ناخوداگاه، پس‌زمینه‌ای که واژه می‌تواند در آن اتفاق بیفتد را نادیده می‌گیریم، چراکه فرایند شکل‌گیری زبان در ما تنها راهی برای برقراری ارتباط از طریق سوء تفاهم‌های همگانی بوده؛ مثلا، خروج، معمولا در پس‌زمینه‌ای از یک‌شکلی متظاهرانه، یک‌شکلی ناشی از خمودگی، یک‌شکلی ناخوداگاه می‌تواند اتفاق بیفتد؛ خروج معمولا خروج از شکل است، خروج از شکل خاک که همان جوانه‌ست، خروج از تیرگی که همان نور است، خروج از نشستگی که همان قیام است، و این‌ فقط خروج از یک صفت یا ویژگی و درآمدن به هیئت صفتی دیگر نیست؛ آنچه که بیش از هرچیز اهمیت دارد، این است که، آن شکل یک وضعیت غالب است. و اصلا شکل، از قرارگیری اجزاء در جایی که باید قرار بگیرند به وجود می‌آید. یک وضعیت پیشفرض. دایره، در دایرگی خودش، مجموعه نقاطی‌ست که با دقت، از یک مرکز، به یک فاصله قرار گرفته‌اند، دایره حد یک اِن‌ضلعی منتظم است، وقتی که اِن به بینهایت می‌رود، یعنی اجزائی که به نظم، به غرض، و با هدف ایجاد یک اتفاق منظم معنادار، کنار هم گذاشته شده‌اند، و این شاید یک ویژگی‌ست که ریاضیات اصلا در آن قابل تعریف است. این‌چنین است که تو می‌توانی محیط و مساحت دایره را محاسبه کنی، چون دارای شکل است. موسیقی، انداختن ذهن در یک شکل پیش‌بینی‌پذیر است که ازقضا صدای خوشی دارد. اینکه می‌توانیم چیزها را ببینیم و سپس درک کنیم، برای این است که ذهن ما در این وضعیت شکل گرفته و این یعنی انتظارِ دیدن این وضعیت و این محیط را دارد، وگرنه هرآن‌چیز که دیدنی‌ست، احتمالا درک‌شدنی نیست.


و حسین خروج کرد، در بر هم زدنِ شکل، ضد فضای غالب، در بر هم زدنِ آنچه مدت‌ها آدم‌ها را در آن چپانده بودند تا بتوانند برایشان تصمیم بگیرند.پ.ن: امروز وقتش نیست.. امروز وقتش نیست..
پ.ن دو: اوایل ماه محرم، با محمد نشسته بودیم، هردو کار داشتیم و باید زود می‌رفتیم، پرسیدم کدام هیئت می‌رود که با ساعت کارش جور باشد و احمقانه هم نباشد، گفت همه‌شان چرت می‌گویند. خندیدیم. غمگنانه خیره شد به زمین، گفت از همه دین و ایمون یه امام حسین برام مونده. گفتم بگویم؛ از همه دین و ایمون یه امام حسین برام مونده.
پ.ن سه: ساروا الیک قلبی و عقلی و دمعتی..

۹۷/۰۸/۰۸
مــاهان (ف.چ)

زمزمه‌ها (۰)

هیچ زمزمه‌ای.

زمزمه کن

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی